cilt kuruluğu
Genel

Kuru ciltler için ne yapılmalı?

Kuru cilt tipiniz varsa, özel cilt bakımı uygulamalarına sürekli ihtiyaç duyan bir karaktere sahipsinizdir. Bununla birlikte, cilt spektrumunun kurutucu tarafındaysanız, bir takım güçlüklerle de karşı karşıyasınız. Yağlı cilt tipleri olan insanlar kuru ciltli kişilere kıyasla kaybetme noktasında görünüyor. Makyaj için en ideal cilt tipi normal olmakla birlikte kuru bir cildin iniş çıkışlarında nasıl başa çıkılacağına dair bazı ipuçlarına göz atalım:

Su içmeyi ihmal etmeyin
Cildinizin her zaman nemli kalması için yeterli miktarda su almak gerekir. Bazı cilt bakımı uzmanları, kuru cilde sahipseniz günde en az 10 bardak su içmeyi hedeflemenizi öneriyor. Kahve gibi içeceklerin alınması dehidrasyona neden olabilir ve bu nedenle de cildinizin nemli kalması için bol miktarda su almanız önerilir. Eğer sıklıkla kahve tüketiyorsanız, tüketilen her fincan kahve için en az iki bardak su içmeniz gerekmektedir.

Cildinizi temiz tutun
Kuru bir cildiniz varsa, sert maddeler içermeyen hafif bir temizleyici kullandığınızdan emin olun. Yağ bazlı temizleyiciler veya çubukları cildinizi temizlemenin mükemmel bir yolu olarak görebilirsiniz. Zeytin, jojoba ve badem kuru ciltler için mükemmel bir temizleme formülünde aramak zorunda olduğunuz bazı özel maddelerdir. Artı, bu ürünlerden bazıları makyaj temizliği için mükemmel temizleme yağlarıyla birlikte verilir.

Cilt pullanmasından kaçının
Yumuşamayı önlemek için pürüzsüz bir cilde ihtiyacınız var. Dökülme ve hidrasyona yardımcı olan temel uygulamalarının kullanımı yoluyla dökülmelerden kaçınılabilir. Uzmanlar, yatmadan önce her sabah ve gece kullanılmak üzere iyi bir nemlendirici ihtiyacını vurgular. Her akşam * makyajı çıkarmayı ve daha sonra bir nemlendirici kullanmayı unutmayınız. Yüzünüze uygun bir nemlendirici kullanarak düzgün masaj yapın, böylece nemlendirici bileşenler cildinizin daha derin katmanlarına sızar.

Dudaklarınızı unutmayın
Kuru bir cilde sahipseniz, pul dudaklarınızda da ortaya çıkacaktır. Buna ek olarak, cilt kuruluğu aşırı hava koşullarında özellikle dudaklarınıza zarar verebilir. Dolayısıyla, nemlendiriciler içerik bakımından zengindir ve bir dudak kremi hazırlamanız önerilir.

Güneş kremi
Güneş, güneş kremi kullanmazsak cildimiz üzerinde zararlı etkilere neden olabilecek ışınlar verir. Etkileri bir veya iki gün süreyle belirgin olmayabilir, ancak koyu lekeler, yaşlanma noktaları veya kanser gibi ciddi cilt koşullarına neden olabilir. Şans eseri, pazardaki nemlendirici ürünlerin çoğunda koruyucu maddeler bulunur. Faktörü 20 veya daha fazla olan ürünleri tercih edin. Bulutlu bir günde bile güneş kremi kullanmaktan çekinmeyin.

Genel değerlendirme
Kuru bir cildiniz varsa ve makyajınız güzellik rutininde olursa, her zaman içerİsinde doğal maddelerin olduğu ürünleri tercih etmek, cildiniz için en sağlıklı seçim olacaktır. Bu, cildinizi kurutmayacak miktarda su ve diğer sıvıları tüketmeniz gerektiği anlamına gelir. Makyaj yapmadan önce, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için nemlendirici bir fondöten kullanmanız gerekir. Cildinizdeki doğal yağları emen toz bazlı güzellik ürünlerinden kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir