Hamilelik Belirtileri
Hamilelik

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur?

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur?

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur sorusunun en detaylı şekilde cevaplarını aşağıda yazılı makalemizin detaylarında bulabilirsiniz.

Vücudunuz, hamile kaldıktan kısa bir süre sonra beklediğiniz küçük sinyaller göndermeye başlar. Zor olan bölüm bu semptomların hamilelik veya döneminizle ilgili olup olmadığıdır, çünkü çok benzerler. Erken hamilelik belirtileri, döneminizin bitmesiyle başlayabilir ve bu da karışıklığa neden olur. Bu belirtileri ve ortaya çıktıklarında, bebek isimlerini seçmeye ve çocuk odasını süslemeye başlama zamanı geldiğinde en kısa sürede anlamaya yardımcı olabilir.

Erken hamilelik Belirtileri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Erken belirtilerin birçoğu PMS veya döneminizin nedenini taklit edebileceğinden, beklediğinizi düşünüyorsanız bir hamilelik testi yaptırmanız önemlidir. Hamilelik testi, hamile olduğunuzu söylemenin tek emin yolu.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu da, tüm kadınların hissettikleri semptomlar söz konusu olduğunda farklı olmasıdır. En erken hamilelik belirtilerini deneyimleyemezsiniz, ya da onları fark etmediğiniz için çok ince olabilirler. Semptomları hissetmese bile hamile olabilirsin.

Erken Belirtiler Nasıl Başlayabilir?
En erken hamilelik belirtilerinden bazıları gebe olduktan altı gün sonra başlayabilir. Vücudunuz yumurta döllenmesinden hemen sonra hamileliğe hazırlık yapmaya başlar ve bu değişikliklerin bazıları fiziksel belirtilere neden olur. Vücudun artan hormon seviyeleri genellikle hissettiğiniz semptomların sebebidir.

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur?
Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur; Birçok kadın biraz farklı hissettiklerini fark eder. Bu aylarda semptomların normalden farkına varıncaya kadar hissettiğiniz şeylerin PMS’den olduğunu düşünebilirsiniz. Değişiklikler genellikle süptildir, ancak belirtilerden birden fazlasına dikkat ederseniz, eklemeyi başlatabilirsiniz.

Vücudunuzda aşağıdaki erken değişiklikler hamile olduğunuz anlamına gelebilir:

  • İmplantasyondan sonra lekelenme ve kramplama, doğumdan yaklaşık altı ila 12 gün sonra
  • Göğüs ağrısı, hassasiyet, şişlik, karıncalanma veya döllenme sonrası bir ila iki hafta arasındaki diğer değişiklikler
  • Tasarımdan yaklaşık bir hafta sonra yorgunluk
  • Gebe kaldıktan iki hafta sonra başlayan yiyecekler ve mide bulantısı.
  • Hamileliğin diğer erken belirtileri şunlardır:

Hamilelik belirtileri ilk hafta başlıklı yazımızı okuyarak, ilk hafta boyunca yaşanabilecek belirtileri de öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir