Wikimedi.org adından da anlaşılacağı gibi sağlık alanında okurlarına doğru bilgileri sunmak ve tedavi süreçlerinde onları doğru yönlendirmek adına kurulmuş bir sağlık bilgi portalıdır.

Sitemizdeki ana kategorileri ve içeriklerinin amacını şöyle sıralayabiliriz:

Ağız ve Diş: Diş ve dişeti hastalıklarının neden oluştuğunu ve tedavileri için uygulanabilecek alternatif yolları bu bölümde paylaşıyoruz. Kategori içerisindeki tüm bilgiler bir diş hekimi tedavisine yönlendirmeden önce hastaların rahatsızlıkları adına daha çok bilgi sahibi olmaları adına paylaşılmaktadır.

Anne ve Bebek: Anne adaylarının ve yeni annelerin akıllarında o kadar fazla soru işareti oluyor ki çoğu zaman bunları doktorlarına soracak vakit bulamıyorlar veya çekiniyorlar. Wikimedi olarak hekimlerce onaylanmış bilgileri sitemizin bu bölümünde paylaşıyoruz. Özellikle yeni doğum yapmış annelerin ve hamile anne adaylarının çok fayda göreceği, bilmedikleri bir çok şeyi öğrenebilecekleri bilgiler barındırmaktadır.

Cilt: Yanık, doğum sonrası, genetik veya herhangi bir sebepten dolayı cildiniz zarar görmüş olabilir. Bu durumlarda ne yapılacağının yanı sıra günlük cilt bakımlarının yolları ve iyi bir cilde sahip olması için yapılması gerekenlerin bulunduğu faydalı bir bölüm.

Diyet: Obezite bugün çağımızın en büyük hastalıklarından bir tanesi. Diyet bölümünde bulunan pratik ve denenmiş bilgiler ile kilo kaybetmenizi kolaylaştırıyor ayrıca sadece formunu tutmak isteyenler içinde pratik beslenme önerileri sunuyoruz. Bazı hastalıklar durumunda uygulanması zorunlu diyetler ile alakalı öneriler de içermektedir.

Hastalıklar: Hastalıkta ve sağlıkta her zaman yanınızda olan WikiMedi bir çok hastalığın tedavisinde izlenmesi gereken yolları, alternatif tıp önerilerini ve hastalıklardan kaçınmak adına neler yapmamız gerektiğini bu bölümde paylaşıyor.

Tıbbi İlaçlar: Adlarını bile zor okuduğumuz ilaçların ne işe yaradığını hepimiz bilmek isteriz. Herkesin anlayabileceği bir dille aktarılan tıbbi ilaç bilgileri de bu bölümde. İlaçların yan etkileri, içerdiği maddeler ve spesifik hastalıklar için hangi ilaçların işe yaradığına dair bilgileri bu kategoride bulabileceksiniz.

Wikimedi olarak her zaman Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tedavi yöntemlerini öneriyor ve yine doktorlarımızın çizdiği yolların izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sitemizde ise sadece hastaları aydınlatan ve daha çok bilgi edinmelerini sağlayacak içerikler bulacaksınız.

Tüm okurlarımızın her daim sağlıklı olması en büyük temennimiz.