Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen kullanım koşulları ile bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu koşullar ve hükümlerle bağlı olmak istemiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmaya devam etmeyiniz. Wikimedi.org web sitesi yönetimi bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları’nda her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

Bu web sitesinde yer alan her türlü tasarım, marka, logo ve ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgeler üzerindeki fikri ve sınai mülkiyet hakları Wikimedi.org web sitesi yönetimine aittir veya bir lisans anlaşması çerçevesinde kullanılmaktadır. Site içeriğine dahil olan hiçbir metin, resim, grafik, marka veya diğer herhangi bir materyal hak sahiplerinin yazılı izni olmaksızın değiştirilemez, silinemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, iletilemez veya diğer herhangi bir şekilde kullanılamaz. Yazılı onayımız olmaksızın, bu site, çerçeveleme veya benzer seyir teknolojileri kullanılarak herhangi bir amaçla yönlendirilemez veya başka bir biçimde görüntülenemez veya siteye herhangi bir şekilde bağlantı verilemez.

Bu web sitesindeki içeriğin hazırlanması aşamasında, bizden beklenebilecek azami dikkati sarf etmiş olmamıza rağmen, bu içeriğin doğruluğu, güncelliği ve/veya bütünlüğü hakkında herhangi bir beyanda bulunmamakta; bu hususta herhangi bir garanti vermemekte ve bu içerik ve/veya bu içeriğe güvenilerek alınmış kararlar hakkında herhangi bir mesuliyet kabul etmemekteyiz. Bu web sitesi yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek kullanıcıların sorumluluğundadır ve her zaman önce doktorunuza başvurmanızı tavsiye etmekteyiz.

Biz veya çalışanlarımızdan herhangi birisi bu web sitesinde bulunan veya bu web sitesinde atıfta bulunulan materyallerin kullanımından dolaylı veya dolaysız olarak mesul olmayacağımızı bildiririz.

Bu web sitesi bizim kontrolümüzde olmayan web sitelerine bağlantılar içermektedir. Bu bağlantılı sitelerin içeriği, doğruluğu veya ulaşılabilirliklerinden sorumlu olmadığımızı bildiririz.

Bu web sitesinde, bizim tahminlerimize dayanan ileriye dönük beyanlar olabilir. Bu web sitesindeki “ummak”, “inanmak”, “tahmin etmek”, “beklemek”, “niyetli olmak”, “planlamak” ve “tasavvur etmek” gibi ifadeler bir beyanın ileriye dönük olduğunu belirtmek için kullanılmıştır. Bu gibi beyanlar, yapıldıkları tarihteki bizim müstakbel olaylar hakkındaki görüşlerimizi yansıtmakta olup, risk ve belirsizliğe tabidirler. Buna benzer ileriye dönük beyanları güncelleştirme niyeti ve mükellefiyeti olmadığını bildiririz.

Kullanıcıların veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu tutulamayacağımızı; bu siteye erişiminiz, kullanmanız veya bu siteden herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge indirmeniz nedeniyle bilgisayar donanımınızda, mobil cihazlarınızda veya diğer varlıklarınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan mesul olmayacağımızı bildiririz. Bu web sitesinin kullanımı ve verilerin yüklenmesi riski yalnızca kullanıcıya ait olup, kötü ve zarar verme amaçlı kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş – çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakımını ve güncellemelerini yapmak tamamen kullanıcıların sorumluluğundadır.

Wikimedi.org web sitesinde kullanıcı üyelik formları ve bilgileriniz pazarlama izni ilkeleri haricinde üçüncü kişi ve kurumlar ile paylaşılmaz. Bilgiler Wikimedi.org web sitesi kullanıcı veri tabanına eklenir. Wikimedi.org web sitesi üzerinden duyurulacak kampanya ve bilgiler için saklanıp kullanılabilir.

Kullanıcılar, bu siteyi kullanmakla veya bu siteye erişmekle,

1. Yürürlükteki hiçbir yasayı, uluslararası sözleşmeyi veya diğer herhangi bir devletin yasalarını herhangi bir şekilde ihlal etmeyeceklerini,

2. Yasalara veya uluslararası sözleşmelere aykırı, zararlı, tehdit, hakaret ve küfür içeren, suistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, kötüleyici, aldatıcı, yanıltıcı veya başka birinin gizlilik veya fikri mülkiyet haklarını ihlal edebilecek şekilde veya diğer herhangi bir biçimde kullanıcının hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım, imaj veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceklerini,

3. Kötü amaçlı kodları ve materyalleri siteye yerleştirmeyeceklerini veya iletmeyeceklerini,

4. Sitenin iletişim özelliklerini, sitenin kaynaklarını herhangi bir yöntemle diğer kullanıcıların elde edebilmesini kısıtlayacak veya yok edecek biçimde kullanmayacaklarını, kabul ve taahhüt etmişlerdir.

Kullanım şartları Türk kanunlarına tabidir.

YORUMLAR

  • Wikimedi.org web sitesinde yer alan makaleler kullanıcı yorumlarına açık olarak yayınlanmaktadır. Wikimedi.org web sitesi yönetimi, makaleleri yorumlara kapatma hakkını saklı tutar.
  • Wikimedi.org web sitesinde yer alan herhangi bir içeriğe yorum yazan web sitesi kullanıcıları kendi yazdıkları yorumlardan sorumludur. Wikimedi.org yazılan bu yorumlardan hiç bir şekilde maddi, hukukî yönden sorumluluk sahibi değildir.
  • Yorumlarda kullanılan ticari ilaç isimleri hakkında Wikimedi.org web sitesi ve sahipleri sorumlu tutulamaz.

REKLAMLAR

  • Wikimedi.org web sitesinde bulunan reklamlar Google Inc. firması tarafından otomatik olarak sunulmaktadır.
  • Web sitesinde gösterilen reklamların içeriği kullanıcının arama geçmişine, çerezlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
  • Wikimedi.org web sitesi yönetimi otomatik olarak yayınlanan reklamları tek tek incelemediği gibi gösterilecek reklamları önceden tahmin edemez.
  • Reklamlar ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar, ilgili reklamın sağ üst köşesinde bulunan “X” işaretine tıklayarak reklamı engelleyebilir ve Google’a bildirebilir.
  • Reklamlar ile ilgili şikayetler, wikimedi.org iletişim sayfası üzerinden tarafımıza iletilebilir.