erken-bosalma-tedavisi
Hastalıklar

Erken Boşalma Nedenleri ve Tedavisi

Erken Boşalma Nedenleri ve Tedavisi

Erken boşalan erkekler ne yapmalı, erken boşalan erkekler egzersiz yaparak bu sorunu çözebilir mi, erken boşalan erkekler bitkisel tedavi uygulamaları ve erken boşalma neden olur sorularına en net cevapları, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bir erkek cinsel yolla uyarıldığında, beyin omurilikten geçen sinirler yoluyla genital bölgeye bir sinyal iletir. Bu sinyal pelvik kasların ritmik olarak kasılmasını sağlamaktan sorumludur, bu da spermin testislerden vas deferens’e nasıl taşındığıdır. Spermi korumak için seminal veziküller ve prostat bezi tarafından ekstra sıvı eklenir.

Sperm ve bu ekstra sıvı karışımı semen olarak adlandırılır. Semen, idrar yolundan çıkarıldığı penisin ucuna gider. Cinsel ilişki sırasında sperm çıkartan erkeğin eylemi boşalma olarak bilinir. Cinsel temastan orgazm noktasına kadar geçen zaman, ejakülasyon gecikmesi olarak bilinir.

Eğer erkeğin boşalma dürtüsünü kontrol edememesi ve onun ve eşinin ortaya çıkması için hazır bulunmadan önce serbest bırakılması durumunda, erken boşalma olarak adlandırılır. Dünya Sağlık Örgütü, erken boşalma durumunu ifade etti. Erkek nüfusun% 75’ini bildiren erken boşalma en sık görülen erkek cinsel sorunudur ve en stresli olarak kabul edilmektedir.

Erken boşalan erkekler ne yapmalı

Erken boşalan erkekler ne yapmalı sorusu, internet ortamında çok fazla merak edilen soruların başında geliyor. Erken boşalma konusu, erkekler arasında çok fazla gizlilik yarattığı için böyle durumlarda, erkeklerin ne gibi önlem alacakları, nasıl bir tedavi uygulayacakları gibi detaylar ön plana çıkıyor. Erken boşalan erkek ne yapmalı sorusuna verilecek en net cevap, profesyonel destek almaktır. Partnerinizin de bu konuya dahil olduğunu varsayarsak, böyle durumlarda alınacak profesyonel destek sayesinde, kısa zamanda erken boşalma sorununa çözümler üretilebilir.

Erken boşalan erkekler egzersiz

Erken boşalan erkekler egzersiz yaparak, erken boşalma sorunlarını ortadan kaldırabilir. Erken boşalma, birçok erkeğin cinsel yaşamları boyunca uğraşmak zorunda oldukları bir sorundur. Çoğu insanın daha fazla cinsel deneyim aldıkça kontrol etmeyi öğrenmesi bir problem, ama bu onlara çok rahatlık vermez. Soruna bazı farmakolojik çareler olsa da, bir erkeğe ve eşine daha iyi bir cinsel hayata sahip olmalarına yardımcı olmak için egzersizler yapılabilir. Erken boşalan erkekler egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli? İşte, kas güçlendirmesi adına yapılabilecek egzersizler;

PC (pubokoksigeus) Kasının Güçlendirilmesi
Kegel denen bir egzersiz yaparak boşalmayı kontrol etmeyi öğrenin. Bu egzersiz, pubokoksinin veya PC kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olur. PC (pubokoksigeus) kası, pubik kemikten pelvik boşluğun tabanı boyunca kuyruk kemiğine gider. Bu kas güçlendirmek için, PC (pubokoksigeus) kasını sıkabilirsiniz. İdrar akışınızı kısıtlayarak bunu yapabilirsiniz. Orta akımda durun ve ardından idrarın akmasını sağlamak için kasları gevşetin. Bu PC (pubokoksigeus) kastır. Sadece bu idrara çıkma sürecinde değil, güçlendirmek için çeşitli zamanlarda bu kasları sıkabilirsiniz. Bunu günde 10 kez yaparsanız, iki ila dört hafta içinde olumlu sonuçlar görebilirsiniz.

Erken boşalan erkekler, yukarıda belirtilen kas güçlendirmesi egzersiz yöntemiyle erken boşalma sorunlarına çare bulabilirler.

Erken boşalan erkekler bitkisel tedavi

Erken boşalan erkekler bitkisel tedavi yöntemleriyle, bu sorunların üstesinden gelebilir. Aşağıda, erken boşalan erkekler bitkisel tedavi konusunda, hangi yöntemleri uygulayabilirler tarzı sorulara cevap bulabilirler.

Kava Kökü
Kava kökü, bir çay haline getirilebilen ve birçok sağlık gıda mağazasında satılabilen hap formunda ve toz formunda gelir. Kava penise kan akışını artırır ve artan cinsel uyarıma tepkiyi yavaşlatır, böylece ereksiyonun daha uzun süre devam etmesine yardımcı olur.

Ebegümeci çiçeği
İki damla ebegümeci çiçeği özünü 1/4 fincan suya ekleyin ve yavaşça yudumlayın, aile hekimi doktorları. Hibisküs çiçek özü, stresi azaltmaya yardımcı olur ve ereksiyonun sürdürülmesini ve boşalmayı kontrol etme yeteneğini arttıran romantik cinsel duyguları teşvik eder.

Multivitamin
Erkekler için günlük olarak formüle edilmiş bir multivitamin alın. Sağlıklı beslenmeyle ve egzersizle birlikte multivitamin takviyeleri kullanmak cinsel dayanıklılığı ve performansı artırabilir.

5HTP (hidroksitriptofan) takviyesi
Günlük 5HTP (hidroksitriptofan) takviyesi almayı deneyin. Uzmanlara göre, 5HTP, cinsel sağlık ve serotonin üretiminden sorumlu doğal olarak ortaya çıkan bir besindir. Dayanıklılığı artırırken normalden daha erken boşalma dürtüsünü bastırır. Birçok sağlık gıda mağazalarında ve eczanelerde bulabilirsiniz.

Yukarıda yer alan bitkisel ürünlerle, erken boşalan erkekler bitkisel tedavi tekniklerini uygulayabilirler.

 

erken-bosalma-tedavisi

 

Erken Boşalma Tedavisi

Durumun teşhisi, fiziksel muayeneden sonra yapılır. Sağlık uzmanı, altta yatan tıbbi sorunları sorumlu olarak dışlamak için kan veya idrar testlerini önerebilir. Bozukluktan fiziksel bir durumun bulunması halinde, uygun ilaçlar reçetelenir.

Psikolojik konular için, cinsel danışmanlık ve fiziksel boşalma işlemek için bazı teknikler öğrenme bir arada ele alınacaktır. Danışmanlık, erkeğin bozukluğa yol açabilecek utanç ve suçluluk duygusunun üstesinden gelmesine izin verir.

Bu tür duygular genellikle, cinsiyetle ilgili herhangi bir şeyin tabu olarak kabul edildiği ve açıkça tartışılmadığı katı bir yetiştirmeden kaynaklanır. Eğer erkek gençken mastürbasyon yaparken yakalanmış ve kirli ve suçlu hissetmişse, bu erken cinsel şartlandırma yetişkin olarak performans kaygısına yol açabilir.

Erkek çocuk istismarı kurbanı olarak cinsel travma geçirmişse, cinsel eyleme saygı duyacağına dair bir his olabilir. Travmatik çocukluk çağı cinsel deneyimleriyle ilişkili olumsuz duygular, yetişkinlerin normal cinsel ilişkiye sahip olabilmeleri için ele alınmalıdır. Bir profesyonelle konuşmak, erkeğin travmayı daha kolay aşmasına yardımcı olabilir. Bir iş ortağının desteği, hastaya yardım etmede uzun bir yol kat edebilir.

 

erken-bosalma-nedenleri

 

Sorun penisin aşırı duyarlılığında yatıyorsa, erkeğe erken boşalmayı önlemek için öğretilen fiziksel teknikler vardır. Erkek bir çift ile cinsel ilişkiden önce birkaç saat mastürbasyon veya duyarlılığı azaltmak için kalın bir kondom kullanımı önerilmiştir. Boşalma refleksini kontrol etmek için derinden nefes almaya odaklanmak ve cinsel heyecanı arttırmayan bir şeyi düşünmek etkili stratejiler olabilir.

Eğer partner yardım etmeye istekli ise, erkeğin erken boşalma dürtüsünü kontrol etmesine yardımcı olabilecek “dur ve başla” ve “sıkma” olarak adlandırılan iki popüler davranış terapisi yöntemi vardır. Stop ve start yönteminde partner, erkeği boşalmaya hazır olana kadar stimüle eder ve stimülasyonu durdurur. Bu üç kez tekrarlanır ve dördüncü kez erkeğin boşalmasına izin verilir.

Sıkıştırma yönteminde eş, penisi uyarmak suretiyle daha önce olduğu gibi aynı şeyi yapar, ancak erkek doruğa yaklaştıkça, ortak, ereksiyonun azalmaya başlamasına kadar penisi sıkıca sıkar. Bu, erkeğin boşalmaya yol açan farklı hisleri ayırt etmesini, erkeğin vücudunun refleksleri üzerinde daha iyi bir kontrol sağlamasını ve sonunda kendi doruğunu kontrol etmesini sağladığını öğretir.

 

erken-bosalma-turleri

 

Erken Boşalma Neden Olur?

Hem fiziksel hem de psikolojik faktörler erken boşalmaya neden olabilir. Durum, erkeğin yaşamını ve onun önemli ilişkilerini etkiliyorsa, herhangi bir fiziksel sağlık sorununu dışlamak için bir sağlık hizmeti sağlayıcısı bulundurmanız tavsiye edilir.

Bu durum prostat problemleri, tiroid problemleri, bazı ilaçların kullanımı ve obezite, yüksek tansiyon ve bağımlılık gibi diğer sağlık sorunlarından kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, bu durum erkek çok hassas olduğunda ortaya çıkabilir. Teşhis testleri, sağlık hizmeti sağlayıcısının kesin problemi belirlemesine ve böylece tedavinin buna göre önerilebilmesine olanak tanır.

Depresyon, stres, performans kaygısı, sıkı bir yetiştirme, çocuk istismarı ya da ilişki kurma ya da sürdürme ile ilgili korku gibi nedenlerin psikolojik olması durumunda tedaviye ihtiyaç duyulacaktır.

 

 

erken-bosalma

 

 

Erken boşalıyorum tedavisi nedir uzman tv

Erken boşalma tedavisi hakkında uzman tv tarafından yapılan açıklamanın videosunu izleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: erken boşalma bitkisel tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir